Szlafrok na zimę

Szlafrok jest taką częścią garderoby, która powinna znaleźć się w każdej łazience. Niezwykle przyjemnym rozwiązaniem posiadać taki szlafrok, kiedy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Jego wybór nie należy jednak do najłatwiejszych. Jaki powinien być wymarzony szlafrok? Z pewnością ciepły, który otuli nasze ciało podczas mroźnych wieczorów, po kąpieli, czy tez po krzątaniu się w domowym zaciszu. Dobrze dobrany fason oraz materiał sprawi, że będziemy czuć się komfortowo.

Materiał

Główną rolą szlafroka jest zapewnienie nam ponadprzeciętnej wygody, lecz musi się również dobrze prezentować. Warto zwrócić więc uwagę, z jakiego materiału ma on być wykonany. Szlafrok zazwyczaj służy nam długi czas, więc warto zainwestować w ten o dobrej jakości. Najczęściej wybieranym materiałem do produkcji tej części garderoby jest bawełna – jednakże w zimowym czasie nie sprawdza się tak bardzo, ponieważ nie ma odpowiedniej zdolności zatrzymywania ciepła przy ciele. Często wybieranym modelem jest ten wykonany z satyny, czy jedwabiu. Taki model wspaniale się prezentuje na ciele, jednak również nie jest do końca przytulnym materiałem, który będzie otulał nasze ciało i dawał ciepło. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup szlafroka z materiału frotte, pluszu lub weluru. Te materiały są idealne w czasie zimy, ponieważ są puszyste i miłe w dotyku.

Fason

To również bardzo ważne kryterium do wybrania idealnego szlafroka. Odpowiednio dobrany zapewni nam niebywały komfort oraz funkcjonalność. Na rynku dostępne są szlafroki długie, do ziemi, średnio długie czyli „midi”, oraz całkiem krótkie. Oczywiście na zimę doskonałym rozwiązaniem będzie długa wersja. Warto rozejrzeć się za takimi, które posiadają kieszenie, do których możemy chować różne drobiazgi takie jak telefon, czy chusteczki higieniczne. Praktycznym rozwiązaniem dla zmarzluchów będzie model z kapturem – idealny po długich, rozgrzewających kąpielach i myciu głowy. Kaptur utrzymuje ciepło i chroni głowę przed czynnikami atmosferycznymi. Przed zakupem warto przymierzyć szlafrok – wtedy będziemy wiedzieć, czy czujemy się w nim dobrze. Jest to zakup na całe lata i to on będzie sprawiał nam przyjemność podczas długich zimowych wieczorów, zarówno po kąpieli jak i po wielu godzinach pracy. Dlatego warto zainwestować w szlafrok dobrej jakości.

Autor