Damski szlafrok

Niegdyś chodzenie w samej koszuli nocnej, czy piżamie uważano za akt nieprzyzwoitości i totalnego braku kultury, dlatego tez większość kobiet posiadała w swoich domach, tak zwane podomki – szlafroki damskie. W dzisiejszych czasach wygląda to zdecydowanie inaczej, a szlafrok stał się elementem stroju wieczornego, który nie jednokrotnie ma się nijak ze skromnością. Jak wybrać ten idealny? Musimy go dopasować do swoich potrzeb oraz oczekiwań.

Wybór funkcji oraz wiązanie

Przed wszystkim należy zastanowić się jaką rolę ma pełnić szlafrok w naszym codziennym życiu. Jeżeli ma być dodatkową warstwą ubrania w chłodne wieczory, to powinno się wybrać szlafrok gruby oraz posiadający kaptur, który zabezpieczy mokre włosy i głowę przed zawianiem. Taki szlafrok najlepiej sprawdzi się jako model wykonany z materiały frotte, który jest niezwykle ciepły i przyjemny w dotyku W przypadku, gdy w szlafroku będziemy chodzić po ciepłym mieszkaniu możemy wybrać nieco lżejszą wersję taką jak model wykonany z weluru lub bawełny.
Istotną kwestią jest sposób wiązania czy zapięcia szlafroka damskiego. Należy pamiętać, ze kiedy szlafrok wiązany jest w pasie, sprawi, że będzie on bardziej przylegał do ciała i jest bardziej funkcjonalny, nawet jeśli się przytyje lub zajdzie w ciążę. Nie trzeba w ów czas kupować nowego szlafroka, tylko dowiązać ten stary. Na rynku dostępne są również szlafroki zapinane na suwak. Jednak one mniej przylegają do sylwetki i są mniej elastyczne. Z drugiej zaś strony na pewno bardziej trzymają materiał i nie trzeba co chwilę poprawiać wiązania.

Odpowiednia długość

Bardzo istotną kwestią jest kwestia długości szlafroka. Przede wszystkim powinny być wygodne i dostosowane do naszych potrzeb. Klasyczną długością jest długość do kolan, chociaż bywają dłuższe szlafroki – zazwyczaj są one w formie grubego frotte albo cienkie, służące jako element bielizny erotycznej. Szlafroki zupełnie krótkie, czyli sięgające za pośladki, są popularne jako dodatek do bielizny i nie są zbyt praktyczne, a służą jedynie celom estetycznym. Warto zaznaczyć, że krótkie szlafroki wykonuje się przeważnie z satyny lub koronki, które nieszczególnie skutecznie ogrzewają ciało. Na dzisiejszym rynku jest wiele różnorodnych modeli szlafroków i każda kobieta jest w stanie znaleźć coś dla siebie, coś co odpowiada najbardziej indywidualnym potrzebom.

Autor